FAQ

Pytania i odpowiedzi

Starając się o kredyt dla działalności gospodarczej powinieneś/powinnaś przedstawić: rozliczenie PIT za 2019 rok oraz podsumowanie KPiRza okres bieżący. Jeżeli działalność gospodarcza prowadzi pełną księgowość wtedy poprosimy o zestawienie: rozliczenie PIT za 2020 rok,
Bilans i RZiS za 2020 rok oraz Bilans i RZiS za IQW 2020 roku. 

Starając się o kredyt dla spółki z o.o. powinieneś/powinnaś przedstawić: Umowę spółki, Sprawozdanie finansowe wraz z informacją dodatkową oraz Bilans i RZiS za okres 2019 roku oraz IQW 2020 roku.  

W swojej ofercie posiadamy produkty kredytowe dedykowane dla nowych firm. Jest to Kredyt dla STARTUPÓW dla nowych działalności gospodarczych oraz spółek. Kredyt dla STARTUPÓW to nawet 200 tys. zł. na atrakcyjnym oprocentowaniu. 

Bank najczęściej odrzuca nasz wniosek o kredyt ze względu na naszą złą historię kredytową, tj. zaległości w spłacie innych kredytów. Wówczas potencjalny kredytobiorca jest mało wiarygodny dla banku. Wpływ na negatywną decyzję banku mają także niskie zarobki kredytobiorcy – im są wyższe, tym lepiej. 

Podstawowym kosztem każdego kredytu są odsetki. Bank podaje oprocentowanie w skali roku. Do oprocentowania nominalnego najczęściej należy doliczyć koszty dodatkowe, takie jak prowizja czy ubezpieczenie. Ich wysokość jest zależna od oferty danego banku. 

Konsolidacja polega na połączeniu uprzednio zaciągniętych zobowiązań kredytowych w jedno. Wówczas klient nie płaci już kilku rat miesięcznie tylko jedną. Dzięki konsolidacji kredytów minimalizują się też ich koszty i konsumenci płacą o wiele mniej.

Będzie trudno, ponieważ osoby, które mają nieuregulowane zobowiązania np. komornika, czy zajęcie egzekucyjne na rachunku bankowym  są niewiarygodni dla banku, lecz niektóre banki akceptują zajęcia do pewnej kwoty.

Ubezpieczenie zabezpiecza głównie bank w przypadku niewypłacalności klienta. Oczywiście to, czy bank wymaga od kredytobiorcy ubezpieczenia, jest kwestią indywidualną i najczęściej zależy od aktualnej oferty banku. 

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to parametr odzwierciedlający relację między kosztami całkowitymi kredytu a jego kwotą. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu, ale również prowizję, opłaty przygotowawcze i ubezpieczenia, czyli tzw. koszty kredytu. 

Interesujące?
Następny krok zależy od Ciebie!

+48 510 17 06 02 | biuro@e-finanse.eu

Lokalizacja

Doradca Finansowy
Agata Dudek

ul. Ludwika Idzikowskiego 34/1a
Wrocław 54-129 

Godziny pracy

poniedziałek 8:00 – 16:00
wtorek 8:00 – 16:00
środa 8:00 – 16:00
czwartek 8:00 – 16:00
piątek 8:00 – 16:00